Kurzy kreslení fixy pro úplné začátečníky (copic fixy a další)

V kurzech se setkávám s žáky, kteří nikdy kresbu fixou nezkoušeli a sama představa o kresbě fixou jako takové, je vrácení se v myšlenkách do základních škol, kde se používaly "obyčejné" fixy, dělaly nám kaňky a propouštěly se přes papír na druhý. Každý je snad někdy vlastnil. Ano, takto by se také mohly fixy vnímat, ale s těmi "školníma", nenakreslíte tak pěkné, úhledné, čisté a přesvědčivé kresby.

Fixou se dá například kreslit: interiér (struktury, materiály), auta, móda, zeleň, zvířata, průmyslový design atd. Navíc při kresbě fixou se používá speciálně napuštěný papír z jedné strany, určený pro markery, aby nedocházelo právě k propouštění stopy fixy na druhý papír, stránku. Fixy, se kterýma se budete setkávat při hodinách kurzů Kresba fixou jsou umělecké (copic, touch, stylefile, kurecolor atd). Umělecké fixy jsou na lihové bázi.

Existuje vícero značek, které už jsou buď více známé a nebo u nás v čechách méně známé, ale všechny (mluvíme-li stále o těch uměleckých), jsou pro Vaše budoucí kresby ať už jako designér či návrhář dostačující. U nás v čechách jsou asi nejvíce známé Copic fixy, ale také patří bohužel mezi ty nejdražší. Důležité u fix je, mít možnost zakoupit i náplně. Existují velké škály odstínů od různých výrobců.

Nebojte se mě kontaktovat a společně určitě nějaký v hodný termín právě pro Vás najdeme. Věřím, že po prvním společně stráveném dnu v příjemném prostředí, s lidmi společného zájmu, budete mít chuť vědět a poznat víc a začnete se poohlížet, kde že by jste už nějaké ty umělecké fixy koupili (copic, touch, stlylefile, kurecolor, alpha, finecolor, prismacolor, molotow, promarker a další). 

Místo konání kurzů kreslení fixy pro úplné začátečníky, je Beroun - Králův Dvůr. Zaparkujete pohodlně poblíž objektu. Z Prahy z centra to máte k nám 38km. Z Plzně z cetra 55km. Takže nejsme daleko ani pro zájemce z Plzně, ani z Prahy a z blízkého okolí. Těšíme se na Vaší návštěvu a společně strávený čas. Věřím, že zde i poznáte nové přátele, které budete nadále potkávat ve vašem osobním životě. Elen Keller

Doba trvání kurzu kreslení fixy pro úplné začátečníky jsou čtyři dny - sobota, neděle první víkend a sobota, neděle následující víkend. Čas výuky 6 hodin denně + 1 hodina pauza (od 10.00hod - 17.00hod). Začátek kurzu v 10.00hod v sobotu první víkend a předpokládaný konec kurzu následující víkend, po prvním víkendu v neděli v 17.00hod. Počet výukových hodin 24. Veškeré pomůcky k výuce v ceně kurzu + malý dárek pro Vás v závěru kurzu na Vaše budoucí kresby a skici. Počet žáků: maxiálně 4 osoby na kurz. Preferuji osobnější přístup. 

Pro rezervaci kurzu nejen pro bytové designéry, dekoratéry a návrháře se informujte na telefoním čísle: 775 901 161. Kurzovné se platí na 2x dle dohody. První platba (jedna polovina ceny kurzovného) probíhá na začátku kurzu první výukovou hodinu a následné datum druhé platby (doplatku) se domluví pri první hodině právě začínajícího kurzu. Na částku kurzovného Vám bude vystaven doklad. Nejsme plátci DPH. Při předem omluvené hodině, máte hmožnost si zameškaný termín nahradit.

            Termíny kurzů pro úplné začátečníky                                          Beroun - Králův Dvůr                            4 dny po 6 hodinách (24výukových hodin So + Ne)     

Termíny konání kurzů pro úplné začátečníky Beroun - Králův Dvůr 

22.9./23.9.2018  + 20.10./21.10.2018
17.11./18.11.2018  +  15.12./16.12.2018

Místo konání Beroun - Králův Dvůr. Parkování u objektu.

Cena kurzu kreslení fixy pro úplné začátečníky (24 výukových hodin po 200,- korunách) 4800,- + dárek

Program kurzu pro úplné začátečníky

 1.den     Sobota          Seznámení s materiály pro skicování, ukázky práce s fixy + první vlastní vyzkoušení tahů fixami, blenderování - míchání vlastních odstínů, kresba stromu mokrou technikou (zapouštění tónu do tónu), kresba mangy vlasy - ukázka práce se světlem ( vynecháním odstínu)
2. den   Neděle       Napodobování a ztvárňování struktur, povrchů a textur - dřevo, beton, sklo, chrom, mramor, kůže, kožešina, vzorovaná látka, závěsy, poloprůsvitné záclony, žaluzie. Skicování materiálů na konkrétních případech kresby kusů nábytku.
3.den   Sobota       Základy světlo a vržený stín. Procvičování na jednoduché kresbě - kostky (boxy). Ukázka vrženého stínu u jednoduché kresby nábytku. Úplné základy perspektivy jednobodové a dvoubodové (průčelná a nárožní). Procvičení struktur ze 2.dne kurzu + ztvárnění povrchů materiálů - kámen, cihla, dlažba, lesklá dlažba, leštěné dřevo, rychloskici zeleně.
4.den   Neděle                              Opakování světlo a stín + perspektiva. Základy technické isometrie. Jak funguje jednoduchá reflexe (např odrazy na nábytku, v lesklé podlaze). Vybarvení předtištěného půdorysu garsoniéry podle dosavadních vědomostí ve znázorňování struktur, stínů a povrchů. V případě zbylého času procvičení dle vlastního výběru.